11. juli 2026 ville det vært 20 år siden du og Aslaug flyttet inn i Granåsveien borettslag, samtidig med Arild og hans kone Brit-Wenche som bosatte seg på andre siden av tunet.
Dere to menn ble et radarpar som har satt mange poteavtrykk rundt om i borettslaget. Dere bygde redskapsbod, fikk fjernet en rekke med trær langs Granåsveien og dere satt sammen i styret i mange år i borettslaget, hvor Solveig var styreleder.
Du ble en markant person hos oss, alle visste hvem Ole var. Du var rå på vitser og gode historier og med din klare hjerne og hukommelse delte du med deg historien borettslaget den gang da og da dere bodde i Munchs gate.
Du var raus med oppmerksomhet og kom stadig med verktøy eller annet nyttig hageredskap som vi kunne fylle redskapsboden med, og dette vil bli flittig brukt både løvblåser og papirklype.
Og takk for all løk du la i postkassa til naboene, og ikke minst buketter med markblomster du hadde plukket på din vei.
Det blir rart for oss nye beboere i borettslaget, og nærmeste naboer å ikke se deg kjøre forbi søndag formiddag da du skulle i kirken din, "Der kjører Ole" sa vi. Noen timer etterpå kom du tilbake, og "Der kommer Ole hjem igjen" sa vi.
Det blir også rart for oss når vi har 17.mai på tunet og et er to plasser ledig rundt bordet. Og jeg ble glad da du godkjente vaffelen jeg lagde til deg, for du var først litt i tvil om jeg kunne lage vafler :-)
Selv om du og jeg hadde noen diskusjoner, så vil vi savne deg og vi vil minnes deg som den første vi traff på da vi var på visning i 2023 "Er det de nye naboene" var det vi ble møtt med og du smilte og vi fikk den første vitsen av deg :-)
Hvil i fred Ole og kondolerer til "barna dine" fra styret ved styreleder i Granåsveien borettslag og naboene dine, Nina og Øystein.
Mange gode minner og ikke minst all din glede av å hjelpe til når vi kunne trenge din hjelp .Aldri nei.
Alltid godt humør ..Vil ifred kjære Ole.
Kjære bestefar ❤️
Minnene er utallige!
Takk for alle timer og dager på St Olavs i Tønsberg når jeg til stadighet var innlagt som «ørebarn» , for kreative løsninger med jordmorsug for å fjerne snørr fra «hjernen min»🥴😁 - så jeg ble frisk nok for å kunne opereres.
Takk for bilturer på Vestfolds bortgjemte smale og svingete veier - for kamferdrops, dronningen av Danmark og maltdrops på turen (som egentlig ikke smakte godt noe av det- men drops er drops 😁)
Takk for utallige fisketurer i båt med hjemmelagede fiskebrett og ærefullt ansvar for opptil 3 klosser - på «hemmelige» fiskeplasser funnet ved hjelp av landemerker før ekkoloddet kom om bord. For underholdningen når tobakken fløy over bord når fisken nappet -og den deiligere smaken av stekt makrell i panna hjemme etterpå.
Takk for bading, svømmeopplæring og oppgaven med å telle antall sekunder du kunne holde pusten under vann eller flyte på ryggen.
Takk for Munchsgates raskeste responstid ut av oppkjørselen med bilen når du skjønte at jeg igjen var for sent ute til skolebussen. Takk for hver en Stratos-bar i lomma, på vei av gårde.
Takk for utallige timer med brettspill på kontoret ditt- og opplæring i hvordan jeg kunne slå deg i bondesjakk.
Takk for glimtet i øyet, all dårlige vitser, latter og tull, alle gode klemmer.
Takk for alt du var for meg og den trygge basen som du og bestemor skapte for meg 🥰. En bestefar, sånn som du var for meg, skulle alle ha ❤️
PS! Hils bestemor - og finn på noe bøll der oppe også da 😘👆
Takk for mange gode barndomsminner og alle de morsomme historiene du fortalte gjennom oppveksten farfar ❤️ Du hadde alltid noen spennende skatter på lur. Det var stor stas både for barn og barnebarn 🤗 Hvil i fred og hils farmor masse fra meg ❤️🌹
Kjære fine Bestefar
Takk for alle gode minner med deg, minner både jeg og oldebarna her har ❤️ var alltid spennende når du gikk inn på kontoret ditt, så ropte du på oss og hadde alltid noe på lur å dele ut. Du viste stolt frem alle de skattene du hadde funnet på «loppa».
Tommelen din som du stadig «tok av» har gått i generasjoner 😃 har mye fine, gode og morsomme bestefarminnner.
Minnene lever videre.
Hvil i fred sammen med Mormor ❤️
Takk for alt kjære pappa og svigerfar!
Du var mye gøy for mange barn; egne , barnebarn, oldebarn og bl.a «kirkebarn» . Så var du hjelpsom for mange av oss som voksne . Takk for tiden vi hadde
Takk for en fantastisk barndom og oppvekst på Lunden i Undrumsdal. Du fikset det meste når vi fikk oss moped og etter hvert bil gjennom årene. Det var aldri nei i din munn når vi ble voksne, hadde flyttet ut og trang litt praktisk hjelp. Takk også for din interesse og engasjement for mine barn og barnebarn etterhvert som de ble til. Det var alltid spennende hva du hadde på lur når vi kom på besøk.
Takk for alt pappa.
Kondolerer til familien. Dere sa det så fint. Mor har rakt ut hånden, far har grepet den.
Sørgelig for dere, men ta vare på hverandre og minnene.
Takk for mange gode barndomsminner bil turer humor og mer minnene etter deg lever videre
Tusen takk for alle hyggelige minner tulleoldefar, som Pernille og Benjamin Erik kaldte deg🫶🏻
Du var leken og det ble mye latter❣️
Takk også for den artige bestefaren og oldefaren du var for alle de små🌷🌻🥰
Takk for alt kjære far og svigerfa.r
Du var en morsom og tullete bestefar for våre fire
Takk for den trygge og humoristiske pappaen du har vært for oss❣️Mange gode barndomsminner vil alltid huskes🥰